ZávlahyNávrh

Ponúkame zavlažovacie systémy značky Rain Bird. Základom správne fungujúcej závlahy je profesionálny návrh, tak aby každá rastlina a trávnik dostali rovnomernú  závlahovej dávky. Závlaha  je komplexné riešenie každého prvku záhrady, v prvom rade trávnika, ktorý často- krát zaberá najväčšiu plochu celej záhrady, ale samozrejme nesmieme zabudnúť na dreviny, kry a trvalky. Je rozdelená na sekcie, ktoré sú logicky navrhnuté aby zavlažovali presne podľa potreby.

Realizácia

Rýhovanie trasovania potrubia zabezpečujeme špeciálnym prístrojom, ktorý zanechá 8 cm širokú jamu pre pokládku a následné obsypanie.

Väčšinou sa používajú výsuvné postrekovače, ktoré pri zapnutí závlahy sa vysunú nad úroveň terénu, zavlažia potrebnou závlahovou dávkou a po ukončení sa automaticky skryjú a tak nerušia dojem elegancie. Na závlahu záhonov sa používa kvapková trubica, ktorou sa privádza voda priamo ku každej jednej rastline.

 

Podľa potreby zákazníka riešime závlahu automatickú alebo manuálnu.

  • Automatická pri správnom nastavení nevyžaduje ďalšiu manipuláciu. Pri daždivom počasí sa vypne a ak nastanú suchšie a teplejšie obdobia vždy dodá záhrade optimálny prísun závlahovej dávky.
  • Pri manuálnej závlahe je zodpovednosť za záhradu vo Vašich rukách a to doslova. Pri suchých obdobiach musíte vynaložiť čas nato, aby ste dodali záhrade závlahovú dávku.

 

Osobitnou časťou je závlaha futbalových a golfových ihrísk a zelených striech.

Starostlivosť

Samozrejmosťou je jarné spustenie závlahy a jesenné zazimovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *